Deniz & Kuyu Suyu


Dünya yüzeyinin %71’i suyla kaplı olmasına rağmen Dünya üzerindeki suyun maalesef  %2,5’u tatlı sudur. Bu orandan da çok net anlaşılacağı üzere hem içme ve kullanma suyu, hem de çeşitli endüstrilerde soğutma suyu olarak tatlı suya ihtiyaç vardır. Gelişen teknoloji ile birlikte deniz suyundan tatlı su elde etmek günümüzde çok daha kolay bir süreç haline gelmiştir. Deniz suyu ters osmoz (Reverse Osmosis) sistemi günümüzde en yaygın olarak kullanılan sistemlerdir. Deniz suyu içinde büyük kaba partiküllerden milimetrenin binde biri olan micron boyutundaki partiküllere kadar geniş bir skalada, farklı dane çaplarına sahip fiziksel kirlilikler mevcuttur. 

Otomatik Ters Yıkamalı Mekanik SATI® Filtreler sudaki partikül büyüklüğü 5000 mikrondan, 1 micron büyüklüğüne kadar olan partiküllerde rahatlıkla, kademeli filtre grubu kurulabilir ve kullanılabilir. Gövde ve elek malzemeleri 316 paslanmaz çelik ve opsiyonel olarak duplex veya titanyum malzemeden üretilir. 
SATI® Otomatik Ters Yıkamalı Mekanik Filtreler deniz suyundan tatlı su elde edilmesinde, ön arıtma grubunda yer alan,  yatırım ve işletme maliyeti açısından en uygun olan mekanik filtre sistemidir.

Firmanıza özel çözüm önerilerimiz için lütfen tıklayınız.